آموزش ماساژ

ماساژ برای کوچک کردن شکم: روش‌های طبیعی و مؤثر

امروزه کاهش وزن و از بین بردن چربی‌های شکمی مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارند. شما می‌توانید برای این منظور انواع حرکات ورزشی یا روش‌های دارویی را به کار ببرید، اما در این بین برخی تکنیک‌های ماساژ نیز بسیار اثربخش هستند. شما با انجام ماساژ برای کوچک کردن شکم پروسه از بین رفتن بافت‌های چربی را سرعت می‌بخشید و با بهبود عملکرد هضم غذا و رفع مشکلات گوارشی، می‌توانید شکم خود را کوچک کنید. در این مطلب با انواع ماساژ برای کوچک کردن شکم، چگونگی انجام آن‌ها و مزایای این روش‌ها آشنا می‌شویم.

ماساژ برای کوچک کردن شکم چیست؟

ماساژ برای کوچک کردن شکم چیست؟

ماساژ برای کوچک کردن شکم یک تکنیک کارآمد برای سوزاندن چربی و بهبود عملکرد متابولیسم است. این روش‌ها بر کاهش استرس عضلات و اندام‌ها و افزایش عملکرد اندام‌ها و ماهیچه‌ها تمرکز دارند تا در زمان کوتاه به کوچک شدن شکم کمک کنند. شما می‌توانید با انجام انواع ماساژ برای کوچک کردن شکم علاوه بر از بین بردن چربی‌ها و بهبود زیبایی و تناسب اندام، به رفع مشکل یبوست، نفخ، گرفتگی عضلات و مشکلات هورمونی و متابولیسمی نیز کمک کنید.

ماساژ برای کوچک کردن شکم در کنار فواید گوناگون فیزیکی به سلامت روانی فرد نیز کمک می‌کند. شما با انجام منظم ماساژ خواب منظم‌تر و استرس کمتر را تجربه خواهید کرد و بخش زیادی از فشارهای روانی و جسمی را از بین می‌برید. همچنین در صورتی جای زخم روی پوست خود را دارید و می‌خواهید آن را التیام بخشید ماساژ کارایی بسیاری زیادی دارد. ماساژ برای کوچک کردن شکم با کمک تکنیک‌های مختلف و ترکیب انواع ماساژ اجرا می‌شود و ماسور با استفاده از تجربه و تخصص خود به برطرف کردن درد و ناراحتی تمرکز خواهد داشت.

 

 

انواع ماساژ برای کوچک کردن شکم

انواع ماساژ برای کوچک کردن شکم

فرایند ماساژ برای کوچک کردن شکم از بخش‌های مختلف تشکیل می‌شود. به طور کلی ماسور با ترکیب حرکات تکنیک‌های گوناگون ماساژ بیشتری اثربخشی را بر ناحیه شکم و توده‌های چربی موجود در زیر پوست می‌گذارد تا به بهترین شکل ممکن آن‌ها را از بین ببرد. در ادامه با انواع ماساژ برای کوچک کردن شکم و ویژگی‌های آن‌ها آشنا می‌شویم.

ماساژ وکیوم و تا کردن پوست

شما می‌توانید با استفاده از ماساژ وکیوم و تا کردن پوست بخش زیادی از چربی‌ها را از بین ببرید و شکم کوچک‌تر داشته باشید. توده‌های چربی معمولا در ناحیه پهلوها و محدوده شکم ذخیره می‌شوند. با انجام ماساژ برای کوچک کردن شکم و تکنیک‌ها وکیوم و تا کردن پوست این ناحیه تحت تاثیر قرار می‌گیرد و طی چند جلسه بخش زیادی از این بافت‌ها شکسته و تخلیه خواهند شد. از طرفی این شیوه به تقویت ماهیچه‌ها و بهبود خواص کشسانی پوست کمک می‌کند و سلامت اندام‌‌های حیاتی را بهبود می‌بخشد.

ماساژ لیمپاتیک

ماساژ لیمپاتیک نقش مستقیم در سوختن بافت چربی و از بین رفتن این توده‌های آزاردهنده دارد. شما می‌توانید با استفاده از این تکنیک ماساژ برای کوچک کردن شکم به تسریع فرایند سم‌زدایی کم کنید و در بازه زمانی کوتاه تاثیر آن را ببینید. برای افزایش اثربخشی این تکنیک باید آن را در ترکیب با رژیم غذایی سالم به کار ببرید و به صورت منظم (دو نوبت در طول روز) انجام دهید.

ماساژ آروماتراپی

یکی از بهترین انواع ماساژ برای کوچک کردن شکم آروماتراپی نام دارد. با استفاده از این شیوه بخش زیادی از استرس و تنش‌های موجود در شکم برطرف می‌شود و چربی‌های را از بین می‌روند. برای انجام ماساژ آروماتراپی از انواع روغن‌های معطر میوه‌ها، برگ‌ها، گل‌ها و … استفاده می‌شود که با نفوذ به لایه‌های بالایی پوست ساختار چربی را می‌شکنند. در این بین روغن گریپ‌فروت تاثیرات بسیار چشمگیری در کوچک شدن اندازه شکم دارد و می‌تواند تمامی نیازهای شما را برطرف کند.

 

چگونه ماساژ برای کوچک کردن شکم را خودمان انجام دهیم

چگونه ماساژ برای کوچک کردن شکم را خودمان انجام دهیم

شما می‌توانید با رعایت برخی نکات ساده و به صورت موثر ماساژ برای کوچک کردن شکم را انجام دهید. در این فرایند انواع بافت‌های چربی بین‌بافتی شکسته می‌شود و شاهد کاهش اندازه شکم در کوتاه‌مدت خواهیم بود. در ادامه با مراحل مختلف این ماساژ آشنا می‌شویم.

مرحله اول

در مرحله اول باید به روی پشت دراز و روی یک سطح صاف و راحت دراز بکشید. در ادامه با استفاده از انگشتان شست پوست شکم را به صورت افقی بگیرید؛ به این ترتیب حجم زیادی از چربی را تحت کنترل خواهید داشت. در ادامه باید این بافت را بر روی کشیده و سعی کنید آن را ورز دهید. برای اجرای این مرحله انگشت را در فاصله میان بدن و توده چربی بگذارید و آن را به آرامی فشار دهید. این کار را برای دیگر بخش‌های شکم و پهلوها نیز تکرار کنید تا تمامی نواحی درگیر شوند. در ادامه همین تکنیک را به صورت عمودی اجرا کنید تا بافت چربی در تمام نواحی تحت فشار قرار گیرد.

مرحله دوم

مرحله دوم ماساژ با استفاده از تحت فشار دادن توده چربی انجام می‌شود. برای این منظور مقداری روغن را بر روی شکم بریزید و با کف دست آن را بر روی تمامی بخش‌ها توزیع کنید. در ادامه حرکت کف دست‌ها را به سمت بالا و پایین و با هدف انتقال بافت چربی زیر پوست به طور منظم انجام دهید. شما می‌توانید با انجام این حرکت به مدت یک تا دو دقیقه نرمش شکم بسیار موثر داشته باشید. ماساژ شکم با روغن زیتون برای لاغری می‌تواند یک تکنیک اثرگذار باشد.

مرحله سوم

در مرحله سوم ماساژ شکم را با استفاده از نوک انگشتان انجام دهید. حرکت دست‌ها باید به سمت بالا و منظم انجام شود. در ادامه فشار را به سمت زیر قفسه سینه و تا جای ممکن منتقل کنید. این نوع تکنیک ماساژ برای کبد نیز فواید بسیاری دارد و به شکستن توده چربی کمک می‌کند. در پایان بالشتک انگشت شست را به اطراف ناف برسانید و هر دو انگشت را در طرفین، به مدت 30 ثانیه، حرکت دهید.

مرحله چهارم

در آخرین مرحله تمام بخش‌های شکم را با یک برس لطیف و خشک مالش دهید. شما می‌توانید این کار را در حمام و زیر دوش آب گرم نیز انجام دهید. این تکنیک را نیز تا زیر قفسه سینه اجرا کنید و تمام نواحی که درگیر لایه چربی هستند را تحت تاثیر قرار دهید. مرحله چهارم فرایند ماساژ برای کوچک کردن شکم را تکمیل می‌کند و تاثیر بسیار زیادی بر سوختن و از بین رفتن توده‌ها و سم‌زدایی دارد.

 

چگونگی اجرای ماساژ برای کوچک کردن شکم

چگونگی اجرای ماساژ برای کوچک کردن شکم

انواع ماساژ برای کوچک کردن شکم را می‌توان به اشکال و تکنیک‌های مختلف اجرا کرد.

فواید انجام ماساژ لاغری

انواع ماساژ لاغری برای کوچک کردن شکم فواید بسیار زیادی برای سلامت دارند. این تکنیک‌ها در کنار کمک به از بین بردن چربی و کاهش وزن مزایای بسیاری نیز برای سلامت جسمی و روانی دارند که در کوتاه‌مدت یا بلندمدت می‌توان آن‌ها را مشاهده کرد. در ادامه با مهمترین فواید ماساژ برای کوچک شدن شکم آشنا می‌شویم.

بهبود عملکرد هضم غذا

ماساژ برای کوچک کردن شکم یک تکنیک درمانی است که ریشه‌های آن به طب سنتی چین باز می‌گردد. این شیوه فرن‌ها برای سم‌زدایی و بهبود عملکرد بدن در هضم غذا به کار رفته است و امروزه نیز با هدف کاهش وزن و کوچک کردن شکم از آن استفاده می‌شود. شکم علاوه بر تنش‌های فیزیکی بخش زیادی از تنش‌ها روانی را نیز در خود ذخیره می‌کند که به مرور زمان سبب گرفتگی و افت کارکرد اندام‌های مختلف می‌شود. با انجام ماساژ برای کوچک کردن شکم می‌توان فشار آرام و مشخص را به نواحی مختلف وارد کرد که یکی از اولین نتایج آن بهبود عملکرد هضم غذا خواهد بود. ماساژ شکم با روغن سیاه دانه می‌تواند بسیار مفید باشد.

برطرف شدن یبوست

ماساژ شکم با هدف کوچک کردن و از بین بردن بافت‌ها چربی به رفع یبوست نیز کمک می‌کند. شما می‌توانید برای این منظور با انگشتان دست حرکات منظم و آرام را بر روی بخش‌های مختلف اعمال کنید تا تنش‌ها موجود را از بین ببرید. با افزایش آرامش ماهیچه‌های شکمی سیستم هضم غذا نیز عملکرد بهتری خواهد داشت که نتیجه آن از بین رفتن مشکل یبوست است. برای افزایش تاثیر ماساژ برای کوچک کردن شکم می‌توان از انواع روغن‌ها و کرم‌ها استفاده کرد که فشار و گرمای موضعی را ایجاد می‌کنند.

تقویت سیستم ایمنی

بخش زیادی از اجزای سیستم ایمنی بدن در ناحیه شکم قرار دارند. شما می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های ماساژ برای کوچک کردن شکم سلامت این اندام‌ها و عملکرد سیستم ایمنی را بهبود ببخشید. در نتیجه بدن هنگام مواجه با انواع ویروس و بیماری خیلی سریع‌تر و بهتر عمل می‌کند. همچنین فرایند دفع سموم و سیستم دفاعی طبیعی تقویت و تسریع خواهد شد. ماساژ شکم با روغن زنجبیل آثار مفید بسیار زیادی بر سیستم ایمنی می‌گذارد.

 

تناسب اندام

بسیاری از افراد با هدف بهبود تناسب اندام و زیبایی از ماساژ برای کوچک کردن شکم استفاده می‌کنند. ضعیف بودن ماهیچه‌های این ناحیه بر تناسب و حالت بدن تاثیرات منفی می‌گذارد. شما با استفاده از ماساژ برای کوچک کردن شکم ماهیچه‌های قوی‌تر و فیزیکی مطلوب دارید و انعطاف‌پذیری بیشتری را در حین انجام فعالیت‌های روزانه خواهید داشت. به این ترتیب اجرای این تکنیک‌ها برای کسانی که به دنبال تناسب اندام هستند بسیار مهم و حیاتی است. بسیار با انجام ماساژ برای افتادگی شکم و تکنیک‌های ماساژ لاغری شکم با دستگاه زیبایی اندام خود را تا حد زیادی بهبود می‌بخشند.

کاهش تنش‌های فیزیکی و روانی

بیشتر افراد انواع درد و تنش‌های فیزیکی و روانی را در ناحیه شکم خود احساس می‌کنند. ماساژ برای کوچک کردن شکم با خارج کردن استرس و فشارهای روانی بخش زیادی از اسپاسم‌ها را برطرف می‌کند. با انجام تکنیک‌های ماساژ می‌توان از مزایای روانی و فیزیکی آن برای سیستم عصبی و اندام‌‌های مختلف بهره برد. در کنار این‌ها می‌توان تنش‌های احساسی که در ناحیه شکم موجود هستند را با اجرای روش‌های ماساژ موثر برطرف کرد.

کاهش درد دوران قاعدگی

ماساژ برای کوچک کردن شکم به پیشگیری و کاهش دردهای دوران قاعدگی نیز کمک می‌کند. شما می‌توانید با اجرای تکنیک درست به تنظیم دوره عادت ماهانه و رفع دردهای آزاردهنده و مزمن آن کمک بسیار زیادی کنید. به عبارت دیگر ماساژ شکم عملکردی بسیار مشابه با داروهای مسکن خواهد داشت و جلوی بروز هرگونه اسپاسم عضلانی و عصبی ناراحت‌کننده را می‌گیرد.

 

نکات مهم درباره ماساژ برای کوچک کردن شکم

نکات مهم درباره ماساژ برای کوچک کردن شکم

ماساژ برای کوچک کردن شکم نیازمند رعایت برخی نکات است که با استفاده از آن‌ها می‌توان آثار مثبت را در مدت کوتاه مشاهده کرد. علاوه بر این در برخی شرایط انجام ماساژ برای کوچک کردن شکم به هیچ عنوان درست نیست که عبارتند از:

  • در صورت خوردن غذاهای سنگین
  • در زنان باردار
  • کسانی که از عفونت و مشکلات داخلی در ناحیه شکم رنج می‌برند
  • کسانی که مشکلات کلیوی و مجاری ادراری دارند
  • کسانی که فشار خون بالا دارند
  • افرادی که دچار خونریزی داخلی هستند

 

جمع بندی

اندازه شکم و چاقی دغدغه بسیاری از افراد به شمار می‌رود. امروزه برای برطرف کردن این مشکل انواع روش‌های درمانی و حرکات ورزشی توصیه می‌شوند که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. در این بین تکنیک‌های مختلف ماساژ نیز به عنوان راه‌حل‌هایی مفید برای تجزیه توده چربی به شمار می‌روند که به کاهش استرس و بهبود فاکتورهای سلامتی در فرد کمک می‌کنند. شما می‌توانید خدمات ماساژ برای کوچک کردن شکم را در مراکز معتبر و یا با اجرای برخی حرکات ساده دریافت کنید. مرکز ماساژ و یوگا حس ششم بهترین خدمات ماساژ برای کوچک کردن شکم را با کیفیت بسیار بالا ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش‌های مختلف وبسایت ما مراجعه کنید.

منبع
discovermassagemysolluna

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا