آموزش ماساژ

ماساژ فور هند یا دو نفره چیست؟

بیشتر مراکز اسپا نوعی ماساژ را با عنوان فورهند‌ ارائه می‌دهند که با دیگر تکنیک‌های ماساژ تفاوت دارد. در این تکنیک دو ماسور به‌صورت همزمان بر روی بدن مشتری کار می‌کنند و با استفاده از حرکات هماهنگ و به‌کارگیری تکنیک‌های مختلف برای نواحی مختلف بدن، گرفتگی‌ها و اسپاسم‌ها را از بین می‌برند. انجام این نوع ماساژ ضمن بهره‌مندی از فواید دیگر تکنیک‌ها، مزایای دیگری را نیز به همراه دارد. بااین‌حال انتخاب ماساژ فورهند در شرایط خاصی انجام می‌شود و مشتریان باید متناسب با نیازشان از این تکنیک استفاده کنند. بر همین اساس در این مطلب از وب‌سایت مرکز تخصصی ماساژ و یوگا حس ششم به بررسی کامل این تکنیک کاربردی ماساژ می‌پردازیم.

ماساژ فورهند چیست؟

ماساژ چهار دستی یا فورهند‌ نوعی ماساژ درمانی است که دو ماسور بر روی تمام بدن کار می‌کنند. این تکنیک ماساژ، به انجام روش‌های خاصی محدود نمی‌شود و بر اساس نوع گرفتگی‌ها و نیاز مشتریان از ترکیب تکنیک‌های مختلف ماساژ استفاده می‌شود.

ماساژ فورهند معمولا بر روی میز ماساژ انجام می‌شود و مشتری به‌صورت درازکش بر روی آن قرار می‌گیرد. ماسورها با هماهنگ کردن حرکات خود، کار بر روی نقاط مختلف بدن را شروع می‌کنند. به‌طورکلی رایج‌ترین تکنیک‌های به‌کاررفته در ماساژ فورهند، روش تایلندی، ماساژ بافت عمیق، ماساژ ریلکسیشن و ماساژ آروماتراپی هستند.

 

مزایای ماساژ فورهند

مزایای ماساژ فورهند

یکی از جنبه‌های منحصربه‌فرد ماساژ فورهند، کار کردن همزمان دو ماسور بر روی نواحی مختلف بدن است. به‌عنوان‌مثال یک ماسور بر روی مشتری کار می‌کند؛ درحالی‌که ماسور دیگر پاهای او را ماساژ می‌دهد. به همین دلیل این فرایند حس تعادل و هماهنگی در سراسر بدن را بیشتر می‌کند.

به‌طورکلی ماساژ فورهند آرامش بیشتری را نسبت به روش‌های استاندارد به وجود می‌آورد و با توجه به کار همزمان در نواحی مختلف بدن، باعث تسکین بهتر عضلات درگیر گرفتگی می‌شود. بر همین اساس در ادامه به مهم‌ترین مزایای ماساژ فورهند می‌پردازیم.

 

 

آرامش عمیق و صرفه‌جویی در زمان

احساس آرامش عمیقی که با استفاده از ماساژ‌ فورهند ایجاد می‌شود، به دلیل کار همزمان دو ماسور بر روی بدن است. این موضوع ضمن کاهش اضطراب،  بهبود خواب، ارتقای حس رضایت، کاهش فشار خون و ضربان قلب، مدت‌زمان انجام ماساژ را نیز کاهش دهد.

 

افزایش گردش خون

ماساژ فورهند در افزایش گردش خون در سراسر بدن نقش دارد. ماسورها از تکنیک‌های مختلفی مانند: ورز دادن، نوازش و ضربه زدن برای کمک به تحریک جریان خون و اکسیژن‌رسانی در سراسر بدن استفاده می‌کنند. این فرایند می‌تواند باعث کاهش تنش و درد عضلانی شود. افزایش گردش خون با تقویت سیستم ایمنی، در مقاومت بدن در برابر بیماری‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 

انعطاف‌پذیری و بهبود دامنه حرکتی

بسیاری از افراد به دلیل محدودیت در دامنه حرکتی رنج و درد زیادی را در نواحی مختلف بدنشان احساس می‌کنند. استفاده از ماساژ فورهند ضمن بهبود انعطاف‌پذیری و افزایش دامنه حرکتی، گرفتگی‌های مختلف در بدن را از بین می‌برد. افزایش انعطاف‌پذیری همچنین در کاهش خطر آسیب در حین فعالیت بدنی نیز نقش دارد.

ماسورها برای رفع اسپاسم‌ها در تکنیک فورهند، از فشار بیشتری برای کشش و حرکت اندام‌ها برای بلند کردن و شل شدن عضلات استفاده می‌کنند. این تکنیک به‌ویژه برای افرادی که در طول روز تحرک کمی دارند یا بیش از حد از اندام‌های خود را در فعالیت‌های روزانه درگیر می‌کنند، بهترین گزینه به‌شمار می‌رود.

 

ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده در زمان ورزش

ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده در زمان ورزش

احتمال آسیب به بافت‌های عضلانی در ورزشکاران بسیار بالا است. به همین دلیل بسیاری از آن‌ها برای افزایش سرعت زمان بازیابی و ترمیم اصولی نقاط آسیب‌دیده، به جای استفاده از تکنیک‌های ماساژ سنتی، از مزایای ماساژ فورهند بهره‌مند می‌شوند. با توجه به این که در این تکنیک‌، ماسورها فشارهای یکسانی را بر نقاط درگیر وارد می‌کنند، زمان ترمیم بافت‌ها کاهش می‌یابد.

 

تسکین درد؛ از مزایای ماساژ فور‌هند

بسیاری از ماسورها از تکنیک ماساژ چهاردست یا فورهند‌ برای کاهش درد در نقاط مختلف بدن استفاده می‌کنند. با کمک این تکنیک، ماسورها می‌توانند مناطق خاصی از تنش و درد را با به‌کارگیری ترفندهای مختلف برای کاهش درد و ناراحتی هدف قرار دهند. بر همین اساس افراد مبتلا به دردهای مزمن فیبرومیالژیا و آرتریت می‌توانند با انجام ماساژ فورهند، نیازهای خود به داروهای ضد درد را کمتر کنند و راهکاری طبیعی را برای مدیریت دردهای شدید خود به کار بگیرند.

 

 

افزایش تمرکز ذهن

علاوه بر فواید فیزیکی، ماساژ فورهند عامل ایجاد و بهبود تمرکز ذهنی است. ازآنجایی‌که سیستم عملکرد فیزیکی با ساختار روانی در ارتباط مستقیمی قرار دارد، انجام این تکنیک ماساژ، به کاهش استرس و اضطراب، آرامش، ارتقای احساس سلامت روان و ایجاد تعادل روانی افراد منجر می‌شود.

 

ترکیب تکنیک‌های مختلف ماساژ با یکدیگر

فرض کنید می‌خواهید ترکیبی از تکنیک‌های مختلف ماساژ مانند: ماساژ کلاسیک سوئدی، بافت عمیق و ماساژهای آروماتراپی را تجربه کنید. در این صورت، یک جلسه ماساژ فورهند‌ برای شما بهترین گزینه است. ماسورها باتکیه‌بر این تکنیک می‌توانند از انواع روش‌های ماساژ برای قسمت‌های مختلف بدن استفاده کنند. این فرایند سرعت رفع تنش‌های عضلانی و تاثیرگذاری ماساژ را افزایش می‌دهد.

 

 

هزینه جلسات ماساژ فور‌هند

هزینه جلسات ماساژ فور‌هند چقدر است؟

به‌طورکلی با توجه به این که در ماساژ فور‌هند از دو ماسور استفاده می‌شود، هزینه جلسات آن از ماساژ معمولی بیشتر است. بااین‌حال به دلیل مزایای فوق‌العاده درمانی و تاثیر بیشتر این تکنیک بر آرامش جسم و روان، پرداخت هزینه‌های بیشتر نباید مانع شما برای استفاده از این تکنیک باشد. البته مدت‌زمان انجام این تکنیک ماساژ، در تعیین هزینه آن نیز تاثیرگذار است. در بیشتر مراکز اسپا ماساژ فورهند معمولا یک ساعت طول می‌کشد؛ اما امکان انجام آن در نیم ساعت نیز وجود دارد.

 

جمع‌بندی

تاثیرات روانی و فیزیکی ماساژ فورهند، این تکنیک را به انتخاب اول بسیاری از مشتریان تبدیل کرده است. بااین‌حال انتخاب مجموعه اسپای معتبر، در بهره‌‌مندی از مزایای کامل انواع ماساژ اهمیت بالایی دارد. مرکز تخصصی ماساژ و یوگا حس ششم از برترین مجموعه‌‌های اسپا در کشور است که با پشتیبانی از انواع تکنیک‌های ماساژ به شما برای رفع تنش‌های عضلانی کمک می‌کند. ما در مجموعه حس ششم، تعداد زیادی از ماسورهای حرفه‌ای را گرد هم آورده‌ایم تا بتوانیم بالاترین رضایت را از جلسات ماساژ به شما هدیه دهیم. شما می‌توانید برای رزرو نوبت ماساژ و شرکت در کلاس‌های یوگا، از طریق سایت ما یا پل‌های ارتباطی دیگر با کارشناسان ما در ارتباط باشید فراموش نکنید شما میتوانید از همین حالا آموزش ماساژ را به صورت رایگان از بلاگ حس ششم فرا گیرید.

منبع
zzdayspasiamsoul

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا