آموزش ماساژ

ماساژ لاغری برای چه افرادی مناسب است؟ + آب کردن چربی‌ها

امروزه با افزایش موارد اضافه‌وزن بسیاری از افراد به دنبال انواع رژیم و روش‌های درمانی هستند. در این بین ماساژ لاغری یک تکنیک کارآمد است که می‌تواند تا حد زیادی به کاهش وزن و آب شدن چربی‌ها کمک کند. علاوه بر این بسیاری از افراد این نوع ماساژ را در ترکیب با رژیم غذایی به کار می‌برند تا اثربخشی آن را افزایش دهند. ماساژ لاغری در کنار از بین بردن چربی‌ها مزایای بسیار زیادی برای کاهش استرس، بهبود متابولیسم و سلامت جسمی دارد. در این مطلب با ماساژ لاغری و ویژگی‌های آن آشنا می‌شویم.

ماساژ لاغری چیست؟

ماساژ لاغری چیست

ماساژ لاغری یک روش درمانی و تکنیک تناسب اندام است که با استفاده از روش‌های گوناگون و بر روی نقاط مشخص از بدن اجرا می‌شود. شما می‌توانید با انجام این ماساژ در مراکز معتبر و توسط ماسورهای حرفه‌ای می‌توانید در زمان کوتاه چربی‌های زیرپوستی خود را کاهش دهید و جریان خون را در اندام‌های خود افزایش دهید. معمولا ماساژ لاغری بر روی شکم، ران، پهلوها و … اجرا می‌شود و در طول اجرا از انواع روغن‌های حاوی اسانس و کرم‌های لاغری و موضعی نیز استفاده می‌کنند. در کنار این‌ها باید توجه داشت که پیش از شروع هرگونه درمان لاغری و شرکت در جلسات ماساژ باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

استفاده از ماساژ لاغری در کنار دیگر تکنیک‌ها و روش‌ها می‌توان اثربخشی‌ آن‌ها را افزایش دهد و یک پروسه کارآمد همراه با تمرین‌های ورزشی و رژیم غذایی است. زندگی مدرن و عدم تحرک باعث بالا رفتن وزن و بیماری چربی خون می‌شود؛ ماساژ لاغری می‌تواند علاوه بر کمک به آب شدن چربی موجب از بین رفتن خستگی، کاهش دردهای مزمن، بازیابی انرژی و کنترل استرس شود و در بلندمدت کیفیت زندگی فرد را تا حد زیادی بهبود بخشد.

 

انواع ماساژ لاغری

یک ماساژ لاغری مناسب و حرفه‌ای بهترین راه برای کمک به مشکل اضافه وزن است. شما می‌توانید این تکنیک را به اشکال مختلف ارائه دهید تا تاثیرات درمانی لازم بهتر و در زمان کوتاه‌تر احساس شود. انجام ماساژ لاغری چربی اضافی را از بین می‎‌برد، به هضم غذا کمک می‌کند و با افزایش گردش خون به صورت موضعی بخش زیادی از چربی را به راحتی شکسته و تخلیه می‌کند. در ادامه با انواع روش‌های ماساژ لاغری آشنا می‌شویم.

ماساژ سوئدی

یکی از رایج‌ترین انواع تکنیک برای لاغری ماساژ سوئدی نام دارد. این روش قدیمی و موثر با اعمال فشار و ضربات حساب‌شده موجب تحریک و کاهش چربی‌ها می‌شود. مطالعات نشان می‌دهند که ماساژ سوئدی برای کاستن از وزن بسیار موثر است و سطح کلسترول خون را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. ماسور با حرکت دست و ضربات آرام بر روی لایه بالایی عضلات و بخش‌های خاص از بدن بیمار به شل شدن ماهیچه‌ها کمک می‌کند. در ادامه افزایش گردش خون به بهبود سیستم لنفاوی و در نهایت کاهش وزن کمک خواهد کرد.

ماساژ درناژ لنفاوی

طبق مقاله آکادمی اروپایی پوست و ونرولوژی انجام ماساژ درناژ لنفاوی اثرات بسیار مثبتی بر کارکرد سیستم لنفاوی و کاهش وزن می‌گذارد. در این شیوه تمرکز اصلی ماسور بر روی بخش‌های خاص از بدن و بافت‌های چربی است تا جریان خون سریع‌تر به تخلیه سموم کمک کند. در این ماساژ مایع لنفاوی به عنوان بخشی از سیستم لنفاوی به تخلیه مواد سمی کمک می‌کند و حرکات ریتمیک و ویژه تخلیه آن را سرعت می‌بخشد. انجام منظم این نوع ماساژ به عملکرد متابولیسم و سوختن سریع‌تر چربی‌ها کمک شایانی می‌کند.

 

انواع ماساژ لاغری

ماساژ شکم

یکی از بخش‌های بدن که تجمع چربی در آن بیشتر رخ می‌دهد شکم است و ماساژ شکم به از بین رفتن بافت‌های چربی و کاهش وزن کمک بسیار زیادی می‌کند. این نوع تکنیک ماهیچه‌های شکم را شل و گرفتگی آن‌ها را از بین می‌برد. از طرفی حرکات ماساژ شکم به هضم بهتر غذا و بهبود متابولیسم کمک خواهد کرد. انجام این نوع ماساژ موجب دفع سموم و کاهش کلسترول خون می‌شود.

ماساژ وکیوم

ماساژ وکیوم یکی از بهترین تکنیک‌ها برای از بین بردن بافت‌های چربی است. برای اجرای این روش از دستگاه مکانیکی ویژه استفاده می‌شود که با مکش پوست سبب بالا رفتن جریان خون و تسریع روند از بین رفتن بافت‌های چربی کمک می‌کند. ساکشن پوست مواد سمی را از بافت‌های سطحی و عمیق خارج و به سلامت و انعطاف‌پذیری پوست کمک می‌کند. در کنار این‌ها می‌توانید با انجام ماساژ وکیوم صاحب یک سیستم ایمنی قوی‌تر و عضلات بدون تنش و گرفتگی شوید. ماساژ وکیوم مبتنی بر طب سنتی چینی است و آرامش جسمی و روانی را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

ماساژ اودوارتانام

ماساژ ادوارتانام یک تکنیک محبوب برای کاهش وزن و از بین بردن چربی‌های میان‌بافتی است. شما می‌توانید این روش ماساژ لاغری را با استفاده از پودرهای گیاهی و ضربات قدرتمند و عمیق اجرا کنید. انجام ماساژ اودوارتانام به رشد جریان خون در محل مدنظر کمک می‌کند، توان ماهیچه‌ها را بالا می‌برد و به سلامت پوست کمک خواهد کرد. شما می‌توانید این ماساژ را به شیوه روکشا (تنها با پودر گیاهی) یا نیگاد (با پودر گیاهی و روغن) انجام دهید.

ماساژ آروماتراپی

ماساژ آروماتراپی یک شیوه موثر برای کاستن از وزن با استفاده از روغن‌های حاوی اسانس و ماساژ است. شما با استفاده از این تکنیک می‌توانید به راحتی چربی‌های شکمی و بافت‌های موجود در پهلو را از بین ببرید. برای این منظور روغن‌ها به صورت موضعی بر روی نقطه‌ای مشخص اضافه و به آرامی بر روی پوست کشیده می‌شوند. در نتیجه گردش خون و دمای بافت بالا می‌رود و تخلیه مواد سمی با سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت. روغن‌های مورد استفاده در ماساژ آروماتراپی از انواع گل‌ها، برگ‌ها، میوه‌ها، دانه‌ها و پوست درختان گوناگون تهیه می‌شوند. در کنار این‌ها ماساژ آروماتراپی به کاهش استرس، بهبود کیفیت خواب و انعطاف‌پذیری ماهیچه‌ها نیز کمک می‌کند.

 

 

فواید ماساژ لاغری

فواید ماساژ لاغری

ماساژ لاغری با استفاده از حرکات منظم و ضربات موثر بر روی اندام‌های خاص بدن به بالا رفتن جریان خون، بهبود متابولیسم و سوخت و ساز و شکسته شدن پیوند مولکول‌ها و نابودی توده‌های چربی کمک می‌کند. این ماساژها با استفاده از انواع روغن و کرم‌های موضعی فواید گوناگونی را برای بدن به همراه دارند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

بهبود هضم غذا

ماساژ لاغری تاثیر مستقیم بر بهبود متابولیسم و بهبود هضم غذا می‌گذارد. شما با انجام تکنیک‌های این روش درمانی می‌توانید سیستم گوارش تندرست و قدرتمند داشته باشید. بالا رفتن سوخت و ساز بدن با انجام ماساژ لاغری نفخ شکم را از بین می‌برد، علائم یبوست را برطرف می‌کند، تنظیم اسید معده را باعث می‌شود و اشتها را تا حد زیادی افزایش خواهد داد. تمامی این موارد در نهایت موجب کاهش وزن و تناسب اندام می‌شوند. علاوه بر این ماساژ لاغری علائم اسهال، نفخ، سوزش معده و یبوست را بهبود می‌دهد.

کنترل کلسترول خون

ماساژ لاغری نقش مهمی در کنترل سطح کلسترول خون و کاهش استرس ایفا می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از این روش چربی‌های ناحیه شکم را از بین ببرید و وزن اضافی را خیلی سریع از بین ببرید. اجرای ماساژ مناسب توسط ماسور حرفه‌ای سطح کلسترول خون را کاهش می‌دهد و آثار مثبت بسیاری برای سلامتی خواهد داشت.

کاهش استرس

استرس یکی از عوامل بروز مشکل اضافه وزن است و به بالا رفتن چربی خون کمک شایانی می‌کند. انجام ماساژ منظم و هدفمند سبب از بین رفتن عوامل تنش‌زا و آرام روانی و جسمی فرد می‌شود، موضوعی که به کاهش وزن کمک خواهد کرد. به طور کلی استرس هورمون کورتیزول را در بدن آزاد می‌کند؛ این هورمون به افزایش اشتها و ورود چربی اشباع به بدن کمک می‌کند و ماساژ با کاستن از استرس جلوی آن را خواهد گرفت. ورزش کردن دیگر روش کارآمد برای کاستن از سطح هورمون کورتیزول در بدن است که می‌تواند استرس و عوامل چاق‌کننده گوناگون را دفع کند.

 

ماساژ لاغری در ایران و تهران

بهبود الگوی خواب

تنظیم الگوی خواب و استراحت کافی به تنظیم هورمون‌های بدن و لاغری کمک شایانی می‌کند. شما می‌توانید با انجام ماساژ لاغری مشکل کم‌خوابی را برطرف کنید و سلامت جسمی و روانی خود را تا حد زیادی بهبود ببخشید. خواب عمیق و منظم با استفاده از تکنیک‌های ماساژ قابل دستیابی است. به طور کلی گرفتگی و درد در عضلات و نقاط مختلف بدن بر کیفیت خواب اثر منفی می‌گذارد و ماساژ به برطرف شدن آن‌ها کمک خواهد کرد. بنابراین برای کمک به روند کاهش وزن حتما ماساژ لاغری را در دستور کار خود قرار دهید.

شل شدن عضلات

انجام ماساژ لاغری به افزایش انعطاف‌پذیری و شل شدن عضلات گوناگون بدن کمک می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از این تکنیک‌ها گرفتگی فیبرهای عضلانی برطرف می‌شود که به کاهش بیشتر وزن و از بین رفتن بافت‌های چربی کمک می‌کند. شما می‌توانید با انجام ماساژ لاغری جریان خون و روند اکسیژن‌رسانی را به نقاط مختلف بدن سرعت ببخشید که جلوی سفت شدن عضلات را می‌گیرد. این تکنیک ورزشی-درمانی تورم را کاهش و خاصیت کشسانی پوست و عضلات را بهبود می‌بخشد. در نتیجه عملکرد شما در فعالیت‌های روزانه نیز بهتر از قبل خواهد شد.

ایجاد گرمای موضعی

ماساژ لاغری به افزایش دمای سطحی بدن، به تجزیه سریع‌تر بافت‌های چربی کمک می‌کند. ماسورهای حرفه‌ای برای کمک کردن به این موضوع از انواع روغن و کرم‌های موضعی مخصوص استفاده می‌کنند که جریان گردش خون را افزایش و تسریع خواهد کرد. بدون شک این موضوع به تنهایی بر کاهش وزن اثر نخواهد داشت، اما در کنار انجام دیگر تکنیک‌ها به اثربخشی پروسه لاغر شدن کمک می‌کند.

تخلیه مواد زائد

در ماساژ لاغری با استفاده از تکنیک‌های ویژه و بالا بردن جریان خون می‌توان به خروج بافت چربی و مواد زائد از سلول‌های و بافت‌ها بدن کرد. به این ترتیب با بهبود سوخت و ساز و تخلیه مواد زائد می‌توان امکان تغذیه آسان‌تر و موثر اندام‌ها و عضلات را فراهم کرد. به طور کلی همزمان با تحریک سیستم لنفاوی و خروج آسان‌تر مواد زائد، شکستن سلول‌های چربی (چربی‌سوزی) و کاهش وزن نیز سریع‌تر رخ خواهد داد.

 

ماساژ لاغری برای چه کسانی مناسب است

ماساژ لاغری برای چه کسانی مناسب است؟

هر کس که با مشکل اضافه وزن مواجه است، بدون توجه به سن، می‌تواند از ماساژ لاغری استفاده کند. به این ترتیب می‌توان به راحتی و با فعالیت بدنی سبک‌تر فرایند سوزاندن بافت‌های چربی را انجام داد و سلامتی جسمی و روانی را افزایش داد. معمولا افراد سالمند به دلیل ناتوانی حرکتی و مشکلاتی نظیر آرتروز و دردهای مزمن اندام‌ها قادر به انجام حرکات ورزشی سنگین نیستند. در این صورت می‌توان با ماساژ لاغری جای خالی حرکات ورزشی و فعالیت بدنی را تا حد زیادی جبران کرد. برای اینکه بفهمید ماساژ لاغری چه فرقی با ماساژ ورزشی دارد پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله فوق را مطالعه نمایید.

 

جمع‌بندی

اضافه وزن یک مشکل همه‌گیر است که می‌تواند موجب بروز بیماری‌های گوناگون مانند دیابت، مشکلات کلیوی، کبد چرب، بیماری‌های قلبی و عروقی و … شود. با استفاده از ماساژ لاغری پروسه کاهش وزن و از بین بردن بافت‌های چربی سرعت می‌گیرد و می‌توان این تکنیک را به صورت مکمل و همراه با ورزش و رژیم غذایی به کار برد. ماساژ لاغری در کنار بهبود متابولیسم، تنظیم هورمون، از بین بردن اختلال خواب و کنترل استرس کمک بزرگی به رفع مشکل اضافه وزن می‌کند. مرکز تخصصی ماساژ و یوگا حس ششم بهترین خدمات ماساژ را با استفاده از تکنیک‌های جدید و کارآمد ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای آشنایی با خدمات و کسب اطلاعات بیشتر به بخش‌های مختلف وبسایت ما مراجعه کنید.

منبع
spa-mobilewomenshealthmag

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا