آموزش ماساژ

لیست وسایل ماساژ | معرفی 5 ابزار مهم و پرکاربرد ماساژ

با توجه به اینکه ماساژ انواع گوناگونی دارد و در سبک‌های مختلفی اجرا می‌شود، ابزارهایی خاص برای آن طراحی و تولید شده است. بعضی از این آیتم‌ها در تمامی ماساژها مشترک هستند و بعضی دیگر هم اختصاص به ماساژی خاص دارند. از طرفی اگر قصد دارید تا به شکل حرفه‌ای کار ماساژ را انجام دهید و یا بدانید که در یک مرکز مدرن ماساژ از چه وسایلی استفاده می‌شود، توصیه می‌کنیم خواندن این مطلب از مرکز تخصصی ماساژ و یوگا حس ششم درباره لیست وسایل ماساژ را از دست ندهید.

یکی از موارد ضروری در لیست وسایل ماساژ، تخت است

با تخت ماساژ ماسور می‌تواند تمامی تکنیک‌های ماساژ را روی بدن شخص گیرنده ماساژ به خوبی اجرا کند در واقع هنگامی که شخص روی تخت ماساژ دراز می‌کشد، بدن او در حالت استراحت قرار گرفته و آرامش زیادی دارد. به این ترتیب فرد ماساژدهنده می‌تواند تسلط کافی روی شخص داشته و در پوزیشن‌های مختلف، انواع ماساژ را بر روی بدن بیمار اجرا کند. چنین ویژگی باعث می‌شود تا ماساژ گیرنده نتیجه‌ای مطلوب را از ماساژ به دست بیاورد. در ادامه این بخش از مطلب لیست وسایل ماساژ قصد داریم تا ضمن معرفی موردی انواع تخت ماساژ، ویژگی‌ها و کاربردهای آن‌ها را برای شما تشریح کنیم.

از انواع تخت ماساژ می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • تخت ماساژ پرتابل
  • تخت ماساژ ثابت با امکان تنظیم ارتفاع و بدون قابلیت تنظیم ارتفاع
  • تخت ماساژ با پایه چوبی
  • تخت ماساژ برقی

 

تخت ماساژ

در لیست وسایل ماساژ تخت پرتابل را نباید از قلم انداخت

همانطور که از نام تخت ماساژ پرتابل مشخص است، قابلیت جابجایی با این تخت وجود دارد؛ بنابراین در صورت تمایل می‌توانید جایگاه این تخت را در محیط کار خود به طور دائم تغییر دهید. خوب است بدانید که بعضی از تخت‌های ماساژ پرتابل به همراه یک کیف قابل حمل به فروش رسیده و این شرایط را برای شما فراهم می‌کنند تا بتوانید خدمات ماساژ در منزل را انجام دهید. تخت‌های ماساژ پرتابل از نظر کیفیت تشک و جنس پایه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند و این موضوع می‌تواند بر روی قیمت تخت تاثیر داشته باشد.

 

تخت ماساژ ثابت با قابلیت تنظیم ارتفاع و بدون قابلیت تنظیم ارتفاع

از دیگر موارد لیست وسایل ماساژ باید به تخت ماساژ ثابت اشاره کنیم. در صورتی که یک مکان ثابت برای ارائه خدمات ماساژ دارید، پیشنهاد می‌کنیم که به جای استفاده از تخت‌های پرتابل، از تخت‌های ماساژ ثابت استفاده کنید. زیرا این نوع از تخت‌ها، در مقایسه با تخت‌های پرتابل استحکام بالاتری دارند؛ به همین خاطر افراد سنگین وزن می‌توانند بدون هیچ‌ نگرانی روی این تخت بخوابند و تجربه‌ای آرام‌بخش از ماساژ را داشته باشند. از طرفی زیبایی ظاهری تخت‌های ثابت به عنوان یکی از وسایل ماساژ در مقایسه با تخت‌های پرتابل بیشتر بوده و ظاهری متفاوت به سالن ماساژ شما می‌بخشند.

تخت ماساژ با پایه چوبی

برای آن دسته از افرادی که که زیبایی تخت ماساژ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، تخت ماساژ با پایه چوبی می‌تواند نظر آن‌ها را به خود جلب کند. اما توجه به این نکته ضروری است که مقاومت پایه چوبی در این نوع تخت،‌ نسبت به پایه آهنی بسیار کمتر است. بسیاری از تخت‌های پرتابل دارای پایه چوبی هستند. پایه‌های چوبی نسبت به پایه فلزی وزن کمتری دارد. در نتیجه ماساژ دهنده در جابجایی تخت راحت‌تر است.

تخت ماساژ برقی نسبت به دیگر انواع تخت‌ها طول عمر بیشتری دارند

پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا تخت‌های ماساژ نیز دستخوش تغییراتی شوند. برخی از مدل‌های تخت ماساژ به صورت برقی هستند. بدین معنا که شما می‌توانید به کمک دکمه‌های کنترل برقی و بدون تنظیمات دستی، قسمت‌های مختلف تخت ماساژ را تغییر دهید. این تخت‌ها محکم و بادوام هستند و نسبت به سایر تخت‌ها، طول عمر بالاتری دارند.

 

روغن‌‌ ماساژ

در لیست وسایل ماساژ روغن‌‌ها بسیار مهم هستند

در لیست وسایل ماساژ وجود روغن‌ ماساژ ضرورت دارد. زمانی که ماسور بدن مشتری را ماساژ می‌دهد، اصطکاکی بین دست ماسور با بدن مشتری ایجاد می‌شود. استفاده از انواع روغن ماساژ به عنوان یکی از مهم‌ترین وسایل ماساژ کمک می‌کند تا دست ماسور به شکل روان‌تر بر روی بدن مشتری حرکت کند.

علاوه بر این برخی از روغن‌های ماساژ خاصیت بسیار زیادی برای پوست بدن دارند و طراوت و شادابی را برای پوست به ارمغان می‌آورند. به طور کلی بهتر است روغن‌های مورد استفاده برای ماساژ به صورت کم‌چرب باشند. به این دلیل که به سرعت می‌توانند جذب پوست بدن شوند.

بهترین روغن‌ها برای ماساژ روغن زیتون، کنجد، هسته انگور، بادام شیرین، نارگیل و یاسمن هستند. برخی از روغن‌ها عطر بسیار مطبوعی دارند. چنین روغن‌هایی برای ماساژ آروماتراپی استفاده می‌شوند. رایحه دلپذیر این روغن‌ها، حس آرامش را برای ماساژ گیرنده به ارمغان آورده و به او کمک می‌کنند تا لذت و تاثیر بیشتری از ماساژ خود دریافت کند.

ذکر این نکته در ارتباط با لیست وسایل ماساژ نیز ضروری است که برای انجام بعضی از ماساژها همانند ماساژ ژاپنی شیاتسو نیازی به استفاده از روغن ماساژ نیست. چرا که بیمار در این نوع ماساژ لباس به تن دارد. اما در صورت تمایل بیمار، ماسور می‌تواند از یکی از روغن‌های مخصوص ماساژ استفاده کند.

 

انواع سنگ ماساژ

انواع سنگ ماساژ چه خصوصیاتی دارند؟

یکی از پرطرفدارترین انواع ماساژ که می‌توان به آن اشاره کرد، ماساژ سنگ داغ است. سنگ مخصوص ماساژ به عنوان یکی از ضروری‌ترین ابزار در لیست وسایل ماساژ سنگ داغ به شمار می‌رود. این سنگ‌ها به صورت گرم و یا سرد برای درمان انواع مشکلات و ناراحتی‌ها مانند دردهای قاعدگی، گرفتگی عضلات، کاهش استرس و اضطراب مورد استفاده قرار می‌گیرند. اصولا درمانگر این سنگ‌ها را بر روی نقاط خاصی از بدن بیمار قرار می‌دهد و در مرحله بعدی سنگ‌ها را بر روی بدن بیمار حرکت می‌دهد. حرکت سنگ‌ها نیز باعث می‌شود تا دردها و مشکلات بیمار از بین بروند.

از جمله انواع سنگ ماساژ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سنگ‌های بازالت
  • سنگ‌های رسوبی
  • سنگ‌های دگرگونی
  • مواد معدنی
  • سنگ‌های قیمتی

حوله در لیست وسایل ماساژ است

حوله یکی دیگر از وسایل مورد نیاز در لیست ماساژ می‌باشد که به دو صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از کاربرد‌های حوله، گرم کردن آن به منظور ماساژ بدن است. انداختن حوله داغ روی بدن و سپس ماساژ دادن آن حس بسیار خوبی را برای مراجعه‌کننده به ارمغان می‌آورد. ضمنا مشتری می‌تواند از حوله برای پاک کردن روغن و کرم‌های باقی مانده روی بدنش استفاده کنید. به همین خاطر معمولا سالن‌های ماساژ برای مشتریان خود پک‌های اختصاصی در نظر می‌گیرند که داخل آن حوله نیز وجود دارد.

روکش‌ یک بار مصرف؛ از ملزومات بهداشتی در لیست وسایل ماساژ

برای آن که بهداشت فردی و محیطی در بالا‌ترین کیفیت ممکن رعایت و حفظ شود، از لوازم یک بار مصرف استفاده می‌شود. روکش یکبار مصرف تخت، بولستر‌ و بالش‌های یک بار مصرف از جمله وسایلی هستند که با هدف جلوگیری از انتقال بیماری و حفظ سلامت افراد در سالن‌های ماساژ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

جمع‌بندی

برای تجربه ماساژی ایده‌آل، خرید لوازم ماساژ با کیفیت ضرورت دارد. قطعا هر ماساژور حرفه‌ای بدون برخورداری از لوازم ماساژ مناسب نمی‌تواند ماساژی باکیفیت را برای مراجعه‌کنندگان خود فراهم کند. حتی برای انجام ماساژ معمولی در خانه نیز تهیه لوازم ماساژ خوب و باکیفیت، یک اقدام ضروری است. مرکز ماساژ حس ششم در فضایی دلنشین و روح‌نواز با استفاده از پرسنلی حرفه‌ای برترین خدمات را به کمک وسایل پیشرفته ماساژ به شما ارائه خواهد داد.

منابع: discovermassageserenitysheermassage

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا