آموزش ماساژ

آموزش ماساژ سیاتیک برای رفع درد

بسیاری از افراد در سنین بین 30 تا 50 سال معمولا با دردهای شدیدی در ناحیه عصب سیاتیک مواجه می‌شوند. اعصاب سیاتیک به طور دقیق به بخش تحتانی ستون فقرات و همینطور پشت پاها گفته می‌شود. خوشبختانه باید بگوییم که ماساژ سیاتیک یکی از اقداماتی است که می‌توانید به منظور کاهش درد سیاتیک خود انجام بدهید. با این نوع ماساژ دیگر فعالیت‌های روزمره، ایستادن، راه رفتن و یا نشستن برای شما دشوار نخواهند بود. در این مطلب از مرکز تخصصی ماساژ و یوگا حس ششم، شما را با ماساژ رگ سیاتیک برای رفع درد آشنا می‌کنیم.

روش‌های رایج ماساژ درمانی سیاتیک

بهتر است بدانید که انواع ماساژ می‌توانند به طرق مختلفی روی بدن تاثیر داشته باشد. در حقیقت ماساژ درمانی علاوه بر اینکه در طب سنتی به صورت ویژه‌ای پیشنهاد می‌شود در علوم پزشکی نوین نیز مورد توجه بسیاری از پزشکان و متخصصان قرار گرفته است.

پزشکان بسیاری با مشاهده تاثیرات فوق‌العاده ماساژ درمانی در بسیاری از بیماری‌ها، به دید یک درمان جدی و بسیار موثر و در اغلب اوقات درمان تکمیل کننده به تکنیک‌های ماساژ درمانی نگاه می‌کنند. قابل ذکر است که ماسور درمانگران می‌توانند درمان هدفمند و سفارشی را در نواحی خاص اطراف عصب سیاتیک برای کمک به کاهش استرس و درد ارائه کنند. در ادامه این بخش شما را با روش‌های مختلف ماساژ رگ سیاتیک برای رفع درد آشنا خواهیم کرد.

 

ماساژ بافت عمیق از تهاجمی‌ترین تکنیک‌های ماساژ درمانی سیاتیک است

به طور کلی ماساژ بافت عمیق را می‌توان یکی از تهاجمی‌ترین انواع ماساژ درمانی برای درد سیاتیک دانست. در این روش از فشار عمیق انگشت به منظور آزادسازی تنش عضلات و همینطور بافت‌های همبند استفاده می‌کنند. یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که جلسه 30 دقیقه‌ای ماساژ بافت عمیق، 5 بار در طول دو هفته می‌تواند انواع کمر درد سیاتیک را به خوبی درمان کند.

 

 

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی در کاهش تنش و ایجاد آرامش موثر است

یک متخصص ماساژ درمانی در ماساژ سوئدی به اندازه ماساژ بافت عمیق به بافت‌ها فشار وارد نمی‌کند. در این تکنیک عضلات را با حرکات دایره‌ای و رو به ‌بالا بلند می‌کنند تا اعصاب انتهای بافت‌های همبند به خوبی تحریک شوند و جریان خون افزایش پیدا کند. این حرکات ماساژ درمانی سیاتیک به کاهش تنش و افزایش آرامش نیز کمک بسیاری می‌کنند.

 

ماساژ عصبی-عضلانی

یکی از تکنیک‌هایی که در آموزش ماساژ رگ سیاتیک برای رفع درد، آموزش داده می‌شود، ماساژ عصبی هضلانی است. این روش که از روش‌های پیشرفته ماساژ به شمار می‌آید در واقع ماساژ بافت عمیق و ماساژ اصطکاکی را با هم ترکیب می‌کند. به این ترتیب کمک زیادی به تسکین عضلات منقبض و همینطور تنش خواهد شد.

 

 

رهاسازی میوفاشیال و ماساژ سنگ داغ

رهاسازی میوفاشیال و ماساژ سنگ داغ

رهاسازی میوفاشیال تکنیکی است که به منظور تسکین درد بافت‌های میوفاشیال استفاده می‌شود. بافت‌های میوفاشیال به غشاهای سختی می‌گویند که عضلات شما را احاطه کرده‌اند و از آن‌ها حمایت می‌کنند. نقاط ماشه‌ای که نقاطی سفت و غیر قابل حرکت در بافت‌های میوفاشیال هستند، منجر به ایجاد علائمی مانند درد و سفتی می‌شوند.

در نتیجه با وارد کردن فشار و کشش نقاط ماشه‌ای می‌توان به کاهش درد و سفتی کمک کرد. در ماساژ سنگ داغ هم سنگ‌هایی گرم ‌شده بر روی نقاط خاصی از بدن با هدف تقویت آرامش و کاهش تنش عضلات گذاشته می‌شود. یک ماسور برای سیاتیک ممکن است تکنیک ماساژ سوئدی را همزمان با این روش انجام دهد.

 

مزایای شگفت‌انگیز ماساژ رگ سیاتیک برای رفع درد

یکی از مهم‌ترین مزایای ماساژ درمانی سیاتیک را می‌توان تسکین درد کمر دانست. در حقیقت این مهم‌ترین مزیت ماساژ سیاتیک است که می‌تواند مهم‌ترین علامت سیاتیک یعنی درد کمر را تسکین دهد و به اندازه داروهای ضد التهابی تاثیرگذار باشد.

 

سایر مزایای ماساژ رگ سیاتیک

سایر مزایای ماساژ رگ سیاتیک به شرح زیر هستند:

  • عضلات سفت و منقبض می‌توانند به اعصابی مانند سیاتیک فشار وارد کنند. ماساژ درمانی برخلاف دیگر روش‌های مدیریت درد، ابتدا بر روی این عضلات تمرکز می‌کند و سپس فشار روی عصب سیاتیک را کاهش می‌دهد. ضمنا در مواردی این روش می‌تواند دلایل زمینه‌ای سیاتیک را درمان کرده و احساس خوبی به شما هدیه کند
  • ماساژ درمانی می‌تواند به خوبی جریان خون را به موضع درد افزایش دهد. نتایج یک تحقیق در سال 2010 نشان داد که دمای بافت‌ها به علت ماساژ افزایش پیدا می‌کند و به ناحیه درد اجازه می‌دهد خونی سرشار از مواد مغذی را دریافت کند. بهره‌مندی از چنین مزیتی به شرایط شما بستگی دارد. در صورتی که سیاتیک ناشی از فتق دیسک است، تقویت جریان خون کمکی به درمان این دلیل زمینه‌ای نخواهد کرد
  • ماساژ درمانی برای سیاتیک می‌تواند به بهبود یکی دیگر از علائم سیاتیک یعنی درد در زمان حرکت کردن و راه رفتن کمک کند. با ماساژ درمانی در آینده می‌توانید آسان‌تر حرکت کنید و سریع‌تر بهبود پیدا کنید
  • این روش علاوه بر کمک به بهبودی، می‌تواند آرامش را به افراد مبتلا به سیاتیک هدیه کند. به بیانی دیگر، ماساژ درمانی سیاتیک می‌تواند به بهبود سلامت روانی شما نیز کمک کند
  • آن دسته از بیمارانی که از درد مزمن سیاتیک رنج می‌برند، دچار اختلالات خواب نیز می‌باشند. مطالعه‌ای نشان داد که ماساژ درمانی می‌تواند به بهبود فشار خون دیاستولیک کمک کند و به ‌تبع آن کیفیت خواب بیماران را بهبود ببخشد

چه کسانی می‌توانند از ماساژ رگ سیاتیک برای رفع درد استفاده کنند؟

اگر قصد سپری کردن دوره آموزش ماساژ رگ سیاتیک برای رفع درد را دارید باید بدانید که در آینده می‌خواهید این نوع از خدمات ماساژ را به چه افرادی ارائه کنید؟ افرادی که مشکل چندان شدید سیاتیکی ندارند و پزشک به آن‌ها توصیه کرده می‌توانند از روش‌های ماساژ به منظور بهبود درد خود استفاده کنند. در ضمن این افراد نباید دچار محدودیت‌های حرکتی شده باشند.

از دیگر کاندیداهای دریافت خدمات ماساژ رگ سیاتیک برای رفع درد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افرادی که آسیب فیزیکی و یا شکستگی استخوان دارند باید بدانند که این مشکل منجر به بروز فشار بر روی عصب سیاتیک می‌شود
  • کسانی که عفونت دارند، افراد مبتلا به سرطان و یا کسانی که مشکلات جدی ستون فقرات دارند، بهتر است از روش ماساژ برای تسکین دردهای سیاتیکی استفاده نکنند
  • افرادی که از طریق درمان‌های مختلف غیر دارویی نتوانسته‌اند نتیجه مثبتی بگیرند
  • کسانی که بنا به هر دلیلی نمی‌توانند برای کاهش مشکلات سیاتیکی از انواع دارو استفاده کنند و اشخاصی که قبلا از طریق ماساژ به بهبودی مشکلات سیاتیکی دست یافته‌اند، قادر به استفاده از این روش درمانی هستند

 

جمع‌بندی

امروزه درصد قابل توجهی از افراد به کمک ماساژ موفق شده‌اند عدم توانایی حرکتی که به علت فشار وارد شده بر عصب سیاتیک به‌وجود آمده را درمان کرده و از درد ناشی از این بیماری تا حد زیادی بکاهند. اما انجام ماساژ نیاز به تکنیک و مهارت دارد. به همین دلیل بهتر است این‌کار را نزد افراد باتجربه انجام دهید. در مرکز تخصصی ماساژ و یوگا حس ششم، علاقمندان دریافت خدمات ماساژ و اسپا می‌توانند در فضایی دلنشین از خدمات متنوع ماساژ، یوگا و زیبایی توسط پرسنل حرفه‌ای مجموعه استفاده کنند.

منبع
healthlinespine-health

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا